“Daka Maritime”

Hangi Sebepten bizi tercih ediyorlar:

  • Müşterilerimizin taleplerine hızlı dönüşler

  • Hızlı rekabetçi fiyatlandırma

  • Yüke göre fiyatlandırma, yüke uygun hat seçimi ve lojistik çözümler

  • Yurtdışı gümrükleme, son taşıma hizmeti

Daka Maritime, yüklerin karayolu ile taşınması için gereken tüm nakliyat ve lojistik hizmetleri vermektedir. Ulaştırma sektöründe, tekerlekli taşıtlarla yapılan taşımacılık tüm koşullarda lider konumdadır ve karayolu taşımacılığı yüksek talep görmektedir. Araçlar 24 saat boyunca hareket edebilmekte, liman, istasyon ve hava limanlarının hareket çizelgelerine bağlı olmadıkları için teslimat süresini önemli ölçüde kısalmaktadır. Avrupa geneli gelişmiş karayolu ağına sahiptir dolayısıyla motorlu taşıtlarla yapılan sevkiyatlar için esnek rotalar belirlenmektedir. Taşınan yükün konumu, araçlara monte edilen GPS ve GLONASS navigasyon sistemleriyle kontrol edilmektedir. Tekerlekli taşıtlarla yapılan sevkiyatlar, genellikle ulaşımın maliyetini azaltmaktadır.

Daka Maritime, müşterileri için avantajlı karayolu taşımacılığı organize etmektedir. Sevkiyat öncesinde müşterinin ihtiyaçlarını analiz eden uzman ekibimiz, ürünlerin özelliklerini de dikkate alarak Avrupa, BDT, Baltık, Balkan ve Orta Asya ülkelerinde en uygun nakliyat rotaları geliştirir. Taşıma mesafesine bakılmaksızın kargonun zamanında ve tam teslimi, Daka Maritime için öncelikli konudur. Şirketimiz, uluslararası nakliye şirketleriyle verimli işbirliği yürütüyor ve bu sayede müşterilerimize hem esnek fiyatlandırma hem de yüksek düzeyli hizmet sunuyor.

Karayolu Taşımacılığında Sunduğumuz Lojistik Servisler
  • Komple ve parsiyel servis
  • Proje yüklemeleri
  • Gabari dışı malların taşınması
  • CIS ülkelerine Avrupa’dan TC aktarmalı taşıma
  • Türkiye’den direkt servis

En hızlı ikinci ulaşım şekli olan kara üzerinden hizmet veren Daka Maritime Lojistik, uzman personel ve kaliteli hizmet garantisine sahiptir.

Avrupa ile Doğu arasında transit bir ülke olarak kabul edilen Türkiye, standart komple ve parsiyel kara hizmetleri ile dünya çapında üretilen veya bu ülkelere gönderilen ürünlerin transit işlemlerine destek vermektedir.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları

Yük taşımacılığında ithalat ve ihracat söz konusu olduğunda karayolu taşımacılığı halen en çok kullanılan taşımacılık şeklidir. Kısa ve orta mesafelerde tedarikçiler ve işletmeler için nakliye hizmetleri arasında karayolu taşımacılığı insanların en fazla tercih ettiği ulaşım seçeneğidir.

Hız, esneklik ve gönderileri takip etme gibi pek çok avantajı bulunan karayolu taşımacılığı, taşınan malların uygun noktalardan ve planlandığı şekilde sevk edilmesini esnek bir seçenek haline getirir. Ayrıca havayolu taşımacılığı ve demiryolu taşımacılığı gibi diğer taşıma türlerine göre daha uygun maliyetlidir.

Demiryolu ve denizyolu taşımacılığına göre yolculuk daha az sürer. Kapıdan kapıya ve hızlı teslimat hizmetlerinin yanı sıra depolama ve dağıtım gibi diğer detaylar Daka Maritime firmamız tarafından planlanır.

Karayolu taşımacılığı hizmeti veren firmamız Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden ithalat ve ihracat sürecini yürütmektedir. Varış noktaları ile yükleme alanı arasındaki mesafe nispeten daha az olduğunda karayolu taşımacılığı hizmetimiz daha doğru bir seçim olabilir. İhtiyacınıza uygun taşımacılık çözümleri sunan firmamızdan fiyat teklifi almayı unutmayın!

Karayolu Taşımacılığı Dezavantajları

Karayolu taşımacılığı en yüksek kaza oranına sahip bir ulaşım yolu olmakla birlikte taşımacılık firmasının güvenlik önlemleri alarak, filolarını yenileyerek ve sürücülerini eğiterek riskleri en aza indirmek için büyük yatırımlar yaptığı bir gerçek.

Gemi, tren veya uçaktan çok daha sınırlı mal nakliyesini mümkün kılar. Daha büyük miktarlar için başka alternatifler gerektirebilir. Ayrıca karayolu taşımacılığı diğer taşımacılık türlerine kıyasla daha yavaştır. Ancak karayolu taşımacılığı avantaj ve dezavantajları göz önüne alındığında kısa ve orta mesafelerde uygun maliyetli ve daha hızlı olduğu unutulmamalıdır.